×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

آزاد 66

مراحل خواب

غاز خواب

 در خلال نخستین مراحل خواب ، شما هنوز نسبتا بیدار و هشیار است. 

 مغز انسان به عنوان امواج بتا که کوچک و سریع هستند شناخته شده است.. به مرور که مغز شروع به آرامش و کم کردن سرعت ، آهسته موج به عنوان امواج آلفا شناخته شده تولید می شوند. در طول این مدت زمانی که شما کاملا به خواب نیست ، شما ممکن است احساس عجیب و بسیار واضح را به نام توهم منوم تجربه.  . مثالهای متداول و شایع این پدیده عبارتند از احساس افتادن یا شنیدن این که کسی نام شما را صدا.

 . رویداد بسیار شایع دیگری که در این دوره به عنوان پرش میوکلونیک است.. اگر تا کنون به طور ناگهانی برای به ظاهر بدون هیچ دلیل در همه مبهوت ، سپس شما را تجربه کرده اند این پدیده عجیب و غریب است. . در حالی که ممکن است به نظر می رسد آن را غیر معمول ، این پرشهای میوکلونیک در واقع کاملا رایج هستند.

Stage 1 مرحله 1

. مرحله 1 شروع چرخه خواب و نسبتا مرحله سبک از خواب است.  مرحله 1 را میتوان به صورت دوره گذار بین بیداری و خواب در نظر گرفته شده است.  . در مرحله 1 ، مغز تولید با دامنه بلند و امواج تتا ، که امواج مغزی بسیار آهسته هستن. این مرحله از خواب ، تنها مدت زمانی کوتاهی (حدود 5-10 دقیقه) طول می کشد. . اگر شما بیدار کردن فردی که در طول این مرحله ، آنها ممکن است گزارش می دهند که آنها واقعا در خواب بودند.

Stage 2 مرحله 2

. مرحله 2 دومین مرحله خواب است و حدود 20 دقیقه طول می کشد.    . مغز شروع به تولید انفجار سریع ، فعالیت امواج مغزی ریتمیک معروف به خواب دوک است .  . دمای بدن شروع به کاهش و ضربان قلب شروع به کندشدن.

Stage 3 مرحله 3

 عمیق ، شروع به امواج مغزی کندی که به نام امواج دلتا در خلال مرحله 3 خواب ظهور. مرحله 3 ، دوره گذار بین خواب سبک و خواب بسیار عمیق است.

Stage 4 مرحله 4

 گاهی اوقات Stage 4 را به عنوان خواب دلتا خوانده میشود زیرا امواج مغزی کندی که به نام امواج دلتا که در طول این زمان رخ می دهد به آن اشاره شده است. مرحله 4 ، مرحله خواب عمیق است که در حدود 30 دقیقه طول می کشد. خیس کردن رختخواب و راه رفتن در خواب هستند به احتمال زیاد در پایان مرحله 4 خواب اتفاق می افتد.

Stage 5 مرحله 5

 اغلب خواب رخ می دهد در طول مرحله پنجم خواب که خواب ، شناخته شده به عنوان حرکت های سریع چشم (REM ) خواب است. خواب REM ، حرکت چشمها ، افزایش تعداد تنفس و افزایش فعالیت مغز مشخص می شود. خواب REM به عنوان خواب متناقض نیز می گویند زیرا در حالی که مغز و سایر سیستمهای بدن فعال تر می شوند ، عضلات شلتر است. علت خواب دیدن هم افزایش فعالیت مغز است اما عضلات ارادی بیحرکت میشوند.

The Sequence of Sleep Stages ترتیب و توالی مراحل خواب

 برای تحقق بخشیدن به این مهم است ، با این حال ، است که خواب را از طریق این مراحل پیشرفت نه در دنباله. خواب از مرحله 1 شروع می شود و پیشرفت به مراحل 2 ، 3 و 4. پس از مرحله 4 خواب ، مرحله 3 و به دنبال آن مرحله 2 خواب قبل از ورود به خواب REM تکرار شده است. پس از خاتمه خواب REM است بر این ، بدن معمولا به مرحله 2 خواب. خواب سیکل از طریق این مراحل در حدود چهار یا پنج بار در طول شب.

 به طور متوسط ​​، ما وارد مرحله REM حدود 90 دقیقه پس از به خواب رفتن است. نخستین چرخه خواب REM ممکن است تنها یک مقدار کوتاهی از زمان ، تاریخ و زمان آخرین اما هر چرخه طولانی تر می شود. خواب REM می تواند تا یک ساعت را به عنوان پیشرفت خواب.

سه شنبه 11 آبان 1390 - 10:39:54 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://kumeh.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 11 آبان 1390   10:46:03 PM

آخرین مطالب


سکوت ......


راه استفاده از گوجه فرنگی برای زیبایی13


8 تکه لباسی که هر خانم باید داشته باشد+ مطلب کاربردی


مفيدترين روغن‌هاي گياهي براي انواع مختلف مو


فوت و فن‌های جذاب بودن را یاد بگیرید


میوه ای تابستانی که شما را خوش اخلاق می کند!


طنز: روش شکار شوهر در ایران


راار هایی برای دوست داشتن مردان بدقلق


اندیشه هاااااااااا


متن زیبا ارسالی یکی از دوستان خوب


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

273453 بازدید

87 بازدید امروز

181 بازدید دیروز

651 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem